كلينيك ليزرموهاي زائد , كلينيك ليزر مو , ليزر موهاي زائد , قيمت ليزر مو
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 116
دیروز : 36
افراد آنلاین : 2
همه : 50065

لمينت چيست و در چه افرادي مناسب بوده:

به لايه ي همرنگ دندان ها بوده كه باعث اصلاح فرم و رنگ دندان ها شده و اگر دندان ها با فاصله دركنار هم هستند فاصله را بسته و بر روي دندان هايي كه شكستگي دارند انجام ميگيرد .

لمينت دندان چيست؟

بنيان اوليه يك لبخند زيبا، دندان ها هستند. اگر بيماري در روياي يك لبخند با دندان هاي تماماً سفيد و ترتيبي بي نقص به سر مي برد، ديگر اين يك رويا نمي باشد.

دندانپزشكي زيبايي ، تلفيق ظريفي از اصول علمي و توانايي هاي هنري است. درمان لمينت پاسخگوي اين نياز بيماران مي باشد. لمينت دندان يك درمان زيبايي بدون آسيب به دندان ها و با استحكام فوق العاده و زيبايي جاودانه مي تواند يك لبخند زيبا به شما بدهد. لمينت يك درمان سريع براي رسيدن به يك لبخند زيبا مي باشد. شما در اين درمان زيباي مطابق ميل خود مي توانيد رنگ و فرم دندان هاي خود را انتخاب كنيد.

براي انجام لمينيت شرايط خاصي لازم است. براي درمان زيبايي شرايط فك و لثه بايد مطلوب باشد. كه اين شرايط را دكتر دندانپزشك تشخيص مي دهد كه بيمار شرايط مطلوب براي اين درمان را دارا مي باشد يا نه.

احياناً اگر بيماري مشكل فكي يا تحليل لثه يا نياز به ارتودونسي داشته باشد براي انجام اين درمان مناسب نمي باشد. بيماري كه از هر لحاظ براي درمان لمينيت مناسب باشد. در طي دو مرحله اين درمان انجام مي شود.

ابتدا بيمار در جلسه اول با تراش دندان ها در حد چند ميل و بدون آسيب به دندان هاي تراش خورده مي شود و بعد از آن مرحله قالبگيري انجام مي شود. مرحله دوم، مرحله لابراتوار دندان مي باشد كه توسط لابراتوار انجام مي شود.

لمينت دندان يك پوسته بسيار نازك از جنس سراميك مي باشد كه همان جنس دندان طبيعي است و بسيار مقاوم كه كاملا شبيه دندان طبيعي است و تك به تك ساخته مي شود كه بعد از ساخته شدن دندان ها توسط لابراتوار با مواد مخصوص به دندان هاي اصلي چسبانده مي شود كه چسب بسيار مقاوم و توسط اشعه يوي۷ انجام مي شود. بعد از انجام لمينيت بيمار بايد بهداشت دهان را كاملا رعايت كنند. از فشار زياد يا ضربه زدن به دندان خود داري كنند. نخ دندان حتما بايد استفاده شود هر ۶ماه يكبار براي چكاپ به دكتر خود مراجعه كنند. شما به راحتي مي توانيد غذا ميل كنيد. بدون فشار به دندان هاي زيري و دندان هاي لمينت شده، بر عكس كامپوزيت هيچ تغيير رنگي ندارند از شفافيت فوق العاده برخوردار مي باشد.

و شما مي توانيد با خيالي آسوده و بدون آسيب به دندان ها از اين درمان براي مرتب كردن و تغيير فرم دندان استفاده كنيد. لمينيت يكي از بهترين درمان هاي زيبايي مي باشد.

در صورت آسيب رسيدن به لمينيت يا شكسته شدن قابليت تعويض آن وجود دارد و به هر دليلي بر روي لمينيت ها تغيير رنگ به وجود آيد مي توان با يك پاليش به شكل اوليه خود باز گردد و شفاف و براق گردد. گاهي بر اثر ضربه يا فشار ممكن است لمينيت ها از روي دندان ها جدا شود كه مي توان با مراجعه به پزشك، به چسباندن دوباره آن اقدام كرد. در لمينيت دندان با مشاهده هر گونه التهام يا قرمزي لثه براي چكآپ مراجعه كنيد تا از سلامت لثه هاي خود مطمئن شويد. در مطب دكتر سجودي تمام اين درمان به صورت كاملا تخصصي و با كيفيت عالي انجام مي شود.

انواع لمينت دندان و تفاوت آن ها:

لمينت به دونوع تقسيم و ساخته شده كه بر اساس جنس و ساخت متفاوت بوده
– لمينت سراميكي : مقاومت بيشتري نسبت به لمينت هاي كامپوزيتي دارند و ثبات رنگ بيشتري در مقايسه با كامپوزيت ها دارند و داراي ظاهر زيباتري هستند.

– لمينت كامپوزيتي : ثبات رنگ اين نوع لمينت كمتر است ولي قيمت آن ها ارزان تر بوده و تراش كمتر دندان را از جمله مزيت هايش ميتوان دانست.
ونيرها از جنس سراميك هستند و در لابراتور ساخته ميشوند كه به آن ها سراميكي گفته شده
ونيري كه از جنس كامپوزيت است در مطب به صورت مستقيم ساخته ميشودكه به آن كامپوزيتي گفته شده.

انواع لمينت دندان

شرايط درمان لمينت چيست؟

چه افرادي ميتوانند از لمينت استفاده كنند و اين درمان زيبايي را انجام دهند؟
بايد بدانيد كه لمينت مشكلات دندان هاي قدامي را رفع كرده و كاربرد داشته و اگر دنداني با ضايعات زيادي همراه نباشد پس فقط درمان در حيطه ي ميناي دندان بوده .
يكي از شرايط مهمي كه هست نبودن عادت هاي دهاني بيمار است كه دندان قروچه ميتواند باعث شكستگي هاي دنداني كه لمينت شده شود و به مرور زمان به آن آسيب وارد كند.

تراش دادن دندان در طي درمان  و قيمت لمينت دندان؟

تراش دادن دندان فرد به شكل و طرح اوليه ي دندان داشته و اينكه وضعيت دهاني فرد چگونه است و در مواقعي شايد تراش دادن دندان نيازي نباشد ولي در مواردي بايد دندان تراش داده شود و مورد نياز اشت و بايد بسيار ظريف اين كار انجام گيرد و حجم كمتري از دندان را تراشيد .
عوارض جانبي دارد؟
بسياري از افراد اين سوال را داشته كه آيا لمينت با عوارضي هست و آسيبي به دندان وارد ميكند يا نه ؟

از جمله عوارضي كه براي درمان لمنيت هست شامل:

۱- حساسيت هاي مدت دار بعد از درمان :

درمان لمينت هم مانند بقيه ي درمان هاي ترميم دندان با حساسيت گرما و سرما روبروست و بعداز مدت زماني اين حساسيت از بين رفته و از بين رفته.

۲- شكستگي دندان لمينت شده:

براي اينكه طول عمر دندان درمان شده بالا رود بايد فرد از ابتدا شرايط درمان را داشته باشد و به درستي انتخاب گردد و به بيماري هاي دهاني دچار نباشد تا از شكستگي دندان كاهش يابد و يكي از عواملي كه طول عمر دندان را بالا ميبرد نخوردن غذاهاي سفت و گاز زدن هاي سخت بوده . اگر دنداني كه درمان شده است و به علت هاي متفاوت با پريدگي و شكستگي همراه شود ميتوان در ترميم كردن آن با لمينت هاي سراميكي و يا كامپوزيتي آن را اصلاح كرد.

۳- تغيير رنگ لمينت:

با خوردن نوشيدني ها و غذاهاي رنگدار و كشيدن قليان و سيگار و خوردن چاي و قهوه در مرور زمان به تغيير رنگ دادن لبه هاي دندان منجر شده و هرچقدر كه اين مواد بيشتر مصرف ميشوند تغيير رنگ دندان نيز بيشتر شده و تاثير بيشتري ميگذارد و با كم كردن خوردن اين مواد رنگي به سلامت دندان خود اهميت داده و از تغيير رنگ آن پيشگيري كرده.

مراقبت هاي بعد از لمينت:

بعد از اينكه درمان انجام شد فرد بايد مراقبت هاي دهاني لازم را به عمل آورده و با رعايت كردن بهداشت دندان ها از آسيب رسيدن به آن پيشگيري گردد.
اگر نياز به جرم گيري دندان پيدا شد بايد به دندانپزشك خود اطلاع داد كه دندانش ليمنت است و اگر جرم گيري را با استفاده از دستگاه انجام مي دهد بايد احتياط كامل را انجام دهد .
استفاده كردن بي رويه از دهان شويه ها كه حاوي فلورايد ها هستند ميتواند روي لمينت ها تاثير گذاشته و قبل از استفاده از دهانشويه به متخصص دندانپزشكي خود اطلاع داده تا بر اساس تجويز دكتر استفاده شود.

جايگزين شدن لمينت به جاي ارتودنسي؟

در برخي از تبليغات ادعا شده كه ليمنت كردن ميتواند جايگزيني براي ارتودنسي كردن باشد . كه بايد گفت با توجه به اينكه ارتودنسي عوارضي را بر روي دندان ها گذاشته و با تحليل دادن ريشه ي دندان ها شده و در برخي موارد با مشكلات قبلي بازگشت شده و اگر براكت هاي روي دندان ها برداشته شوند به حالت قبلي بازگشته انجام دادن لمينت ميتواند جايگزيني براي ارتودنسي باشد زيرا مدت زمان كمتري را برده و درمان خوبي است.

طول عمر دندان لمينت شده ؟

در بيشتر موارد افراد سوال ميكنند كه ممكن است لمينت از دندان جدا شود و يا در مرور زمان پوسيده شود كه بايد گفت لمينت كه به درستي نصب شود و طراحي دقيقي داشته باشد هيچوقت از دندان جدا نميشود ولي اگر به درستي نصب و طراحي نشود احتمال جداشدنش وجود داشته.

اگر محيط دهان با تغييرات گرما و سرما روبرو شود باعث جداشدن لمينت شده و بايد كارهاي مراقبتي لازم را انجام داد تا از آسيب رسيدن به آن جلوگيري گردد.

از گاز زدن و جويدن ته ديگ ها و ميوه هاي سفت بايد خودداري كرد و مراقبت هاي لازم آن انجام گيرد تا عمر لمينت دندان افزايش پيدا كند.
دنداني كه روي آن ترميم لمينت دندان انجام شده به همان اندازه پوسيده ميشود كه دندان طبيعي ميپوسد و به همان اندازه كه به دندان طبيعي اهميت بهداشتي داده ميشود بايد به دندان درمان شده نيز داد تا سالم بماند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۲:۱۲ ] [ behzad moghtader ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب